Kultur Lab
Wspólnota dla kultury - konsultacje, które łączą
Naucz się wykorzystywać Design Thinking
w pracy instytucji kultury i poznaj potrzeby swoich odbiorców.
🔹 Chcesz tworzyć ofertę instytucji kultury z odbiorcami, ale nie wiesz jak?
🔹 Zastanawiasz się jak przyciągnąć do instytucji nową grupę odbiorców?
🔹 A może chciałbyś wypracować rozwiązania, które lepiej pomogą Ci odpowiadać na potrzeby odbiorców?
Właśnie do rozwiązywania takich bolączek instytucji kultury powstał projekt “KulturLab”.
W ramach naszych działań zapraszamy do udziału w szkoleniu Rozwój publiczności przy użyciu metody Design Thinking

-
Osoby działające w instytucjach kultury z Małopolski, chcące poznać innowacyjne metody pracy. Przyjmujemy zgłoszenia od zespołów z danej instytucji kultury. Instytucja, rekrutując się do projektu, musi wytypować zespół uczestników, który będzie uczestniczył w warsztatach z naszymi mentorami. Zespół powinien liczyć od 3 do 6 osób.
-
Każda z instytucji wybranych do udziału w projekcie skorzysta z ponad 20 godzin pracy warsztatowej z doświadczonymi mentorami, którzy przeprowadzą uczestników przez proces opracowywania innowacji zgodny z metodyką design thinking.
Podczas wspólnej pracy przeprowadzone zostanie badanie odbiorców instytucji. Wypracowane zostaną także konkretne pomysły, wskazujące możliwe kierunki rozwoju oferty każdej z instytucji. Inspiracją dla tych rekomendacji będzie lepsze zrozumienie odbiorców - ich potrzeb, oczekiwań oraz kontekstu w jakim funkcjonują.
Kultur Lab
otwórz się na odbiorców
konsultacje, które łączą
ko-kreuj kulturę
Harmonogram spotkań
-
Zgłoszenia przyjmujemy do 22 lutego 2023 r. Aplikacje będziemy rozpatrywać na bieżąco, dlatego nie warto zwlekać z przesłaniem zgłoszenia :)
-
Spotkanie otwierające odbędzie się 3 marca w Domu Utopii (Os. Szkolne 26a, Kraków) i potrwa 4 godziny (10:00 – 14:00).
W spotkaniu wezmą udział pełne zespoły wytypowane przez wszystkie instytucje kultury zaproszone do udziału w projekcie oraz nasi mentorzy.
Podczas otwarcia przekażemy uczestnikom wszystkie istotne informacje na temat procesu składającego się na “KulturLAB” i jego założeń. Wtedy także rozpoczniemy pracę warsztatową, wprowadzając uczestników w teoretyczne aspekty metody design thinking.
-
Realizacja: marzec/kwiecień
Zespół każdej instytucji odbędzie serię indywidualnych warsztatów z dwójką mentorów. Warsztaty te pozwolą przejść zespołowi przez pełny proces projektowania rozwiązań zgodny z metodą design thinking.
Na spotkaniach nauczysz się jak identyfikować potrzeby odbiorców poprzez wywiady pogłębione.
Zadaniem domowym po pierwszym warsztacie będzie także realizacja wywiadu pogłębionego (przez każdego członka zespołu).
Następnie, pod okiem mentorów, przeanalizujecie zdobyty materiał i wykorzystacie go do wypracowania pomysłów na udoskonalenie działań instytucji lub wprowadzenie nowości do jej oferty. Pomysły te będą inspirowane empatią, czyli wiedzą zdobytą bezpośrednio od odbiorców podczas wywiadów.
Warsztat nr 1 - 6 lub 7 marca w godzinach 9:00 - 15:00 (termin do wyboru)
Warsztat nr 2 - 28 lub 29 marca w godzinach 9:00 - 15:00 (termin do wyboru)
Warsztat nr 3 - 3 lub 4 kwietnia w godzinach 9:00 - 13:00 (termin do wyboru)
Warsztaty będą realizowane w Małopolsce, najchętniej w przestrzeniach instytucji wytypowanych do udziału w projekcie.

Jeśli po przeczytaniu powyższego masz jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości, czy nasz projekt jest dla Ciebie - prześlij do nas (na adres kontakt@warsztat.org.pl) kontakt do siebie. Chętnie odpowiemy na pytania i wyjaśnimy w szczegółach, jak działa KulturLab.
Mentorzy
Poznajmy się!
To z nami będziecie się spotykać podczas pracy zespołowej, jednak również na Was będzie spoczywać ciężar pracy ;)
-
Ekonomista specjalizujący się w ekonomii kultury, trener i facylitator Design Thinking, badacz doświadczeń użytkowników z 8-letnim doświadczeniem w badaniach jakościowych i ilościowych. Jako mentor i doradca współpracuje z firmami, administracją publiczną i organizacjami pozarządowymi. Jako wykładowca współpracuje z AGH w Krakowie, gdzie prowadzi zajęcia z Design Thinking. Szkolił i prowadził procesy design thinking m.in. dla: Strefy Kultury Wrocław, Małopolskiego Instytutu Kultury, ABB, Hitachi Energy, Martes Sport, Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko.
-
Ekonomista, który wykształcenie zdobywał w takich instytucjach, jak Hertie School of Governance w Berlinie oraz Uniwersytet Georgetown w Waszyngtonie.
W ciągu ostatnich 10 lat swojej aktywności zawodowej był autorem i wykonawcą wielu projektów szkoleniowych i warsztatowych dotyczących tematyki innowacji biznesowej i społecznej (odpowiadał m.in. merytorycznie za wrocławską Akademię Liderów Kultury). Prowadzi procesy innowacyjne wykorzystujące wiedzę o kliencie do wprowadzania ulepszeń w produktach, usługach, czy procesach wewnętrznych. Współpracował z szeroką gamą klientów tak instytucjonalnych (np. Ministerstwo Rozwoju, Komisja Europejska, Uniwersytet Jagielloński), jak i biznesowych (np. Comarch, Motorola Solutions, PwC Polska, HSBC, ERGO Design).
-
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego i Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie. Swoje doświadczenia z działalności w biznesie przeniósł do sektora pozarządowego. W ramach działalności w NGO zrealizował wiele projektów, których celem było poszukiwanie nowych rozwiązań problemów społecznych. Obecnie pełni również rolę doradcy kluczowego w Małopolskim Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej.
Dlaczego warto?
Prowadzimy procesy nastawione na poznanie odbiorców i odkrycie ich prawdziwych potrzeb od ponad 5 lat z instytucjami publicznymi (w tym sektorem kultury), NGO oraz firmami.
Zaufali nam